Tuzlucanın Forum Sitesi
Merhaba ziyaretçi sitemize üye olunuz yada giriş yapınız.
Tuzlucanın Forum Sitesi
Merhaba ziyaretçi sitemize üye olunuz yada giriş yapınız.
Tuzlucanın Forum Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tuzlucanın Forum Sitesi

Tuzlucanın Forum Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Çok mu Abartıyorum....

2 posters
YazarMesaj
msarcan
Aktif Üye

Çok mu Abartıyorum.... Empty
MesajKonu: Çok mu Abartıyorum....   Çok mu Abartıyorum.... Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 2:49 pm

Çok mu Abartıyorum....

Benim bir kız arkadaşım var ve çalkantılı dönemlerimiz oldu..Ben kıskanç birisi olduğum için üstüne çok düştüm ve kimle konuştuğunu,kimlerle görüştüğünü hep araştırır oldum...Kimlerle görüşüyor,kimler teklif etmiş kimler istemeye gelmiş hep araştırma içinde oluyordum..Eskiden bana anlatırdı bunları ve o kişilere tepki gösterirdim kız arkadaşımda kendine zannedip üzülüyordu..Ve kısa zaman sonra artık bunların hiçbirini söylememeye başladı...Kızacağımdan korkuyordu belki...Teklif eden birisiyle bugün karşılaşmışlar ve neler konuştuğunu ve neden konuştuğunu sorduğumda hiç cevap vermiyor söylemek istemiyor..Bu konuda çok baskı yapıyorum ama bir türlü anlatmıyor bana...

Şimdi yaptığım baskılar yersiz mi yoksa haklı mıyım bu konuda ben..Yada anlatmak zorunda bırakıyorum onu yanlış mı yapıyorum yada daha başka düşünceleri mi var sizce biraz bilgi almak istedim sizden...
ilcan
Forum Sever

MesajKonu: Geri: Çok mu Abartıyorum....   Çok mu Abartıyorum.... Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 2:55 pm

arkadaşım o senin sevgilinde olsa dahi o da bir insan..
seni seviyorsa zaten anlarsın o da diğer kişilerin yaptıklarıyla ilgilenmez bile..
ayrıyaten üstüne gitme sonra iyice sıkarsın ilişkiniz çok kötü sallanır..
sonuç olarak güvenmen lazım...
ama bilemiyorum kız arkadaşın güven vermez davranışlar da bulunuyor mu..
ama bence fazla sıkma rahat bırak biraz ikinizin iyiliği için...

MesajKonu: Geri: Çok mu Abartıyorum....   Çok mu Abartıyorum.... Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 2:56 pm

Şimdi mesafe olarak uzaktayız benim okulum olduğu için başka şehirdeyim o ise başka şehirde...Yani kimseden haber alamadığım için kendisine soruyorum bunu...Sıkma iyi değildir biliyorum ama dedim ya uzakta...Şimdi kıskançlık duygularım ağır basıyor ve kolay kolay kendime hakim olamıyorum..Nasıl davranacağım bilmiyorum ki arkadaş ya...
ilcan
Forum Sever

MesajKonu: Geri: Çok mu Abartıyorum....   Çok mu Abartıyorum.... Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 2:58 pm

sen onu sevdiğini onu kendinden fazla düşündüğünü söyle...
aslında ikinizin başka şehirlerde olması özlemi daha da artırır karşılıklı...
kıskançlık iyi birşey değil sonu çok kötü biter çoğunlukla bunu da eklemek isterim...
ayrıyaten senin bu yaptıklarını kız arkadaşın sana yapmuş olsaydı sen nasıl hissederdin kendini bunu da bir düşün derim..
gereken cevabı bunu düşünürken bulursun diye düşünüyorum...
msarcan
Aktif Üye

MesajKonu: Geri: Çok mu Abartıyorum....   Çok mu Abartıyorum.... Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 2:59 pm

Şimdi şöyle açıklayayım size ben..Kız arkadaşıma herzaman için kendinden fazla değer verdiğimi ve onu düşündüğümü biliyor...Ona bağlılık duygumun iyice büyük olduğunu ve her konuda onu düşündüğümü onunla ilgili kararlar aldığımı biliyor...Aradaki mesafeler özlem getirir biliyorum ve bunu aslında bir özlemin olduğundan bu kadar sorunun aramızdaki mesaferlerden kaynaklandığını biliyorum...Yanyana iken bu kadar sorun olmuyor ve ben bunu kendisine söyledim..Ayrıca kız arkadaşım bana aynısını yapmış olsaydı hiç sorun olmazdı çünkü bana verdiği değeri anlayacak kadar düşünceli biriyim ben...Yani sen neden böyle yapıyorsun diye sormazdım ve onun bana verdiği değeri anlayabilirdim...

Ama o böyle düşünmüyor sanırım ve onu çok kısıtladığımı düşünüyor..Aslında amacım kısıtlama değil yada baskı kurma çabası değil..Onun başında gelebilecek zararlardan korkuyorum...Şu zamana kadar çok acı tecrübeler ve hayat hikayem olduğu için bilerek birşeyleri söylüyorum ben ona...Bunu anlatmaya çalıştım zaten...Birde bende şu düşünce var ben herşeyi anlatıyorsam gizli birşey bırakmıyorsam,öyle muhabbet ortamlarında bulunmuyorsam benim sevdiğimde bu şekilde davranmalı diye düşünüyorum..Çünkü ben kimseye bu şekilde davranmıyorum ki karşıdaki de bana o şekilde davransın..Ama sorunun kaynağı nerde bir türlü anlam veremiyorum...
ilcan
Forum Sever

MesajKonu: Geri: Çok mu Abartıyorum....   Çok mu Abartıyorum.... Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 2:59 pm

bu söylediklerini ona da söylemelisin....
duruma gelince kız arkadaşın seni yanlışta anlıyor olablir..
durumu iyice izah et derim ben sıkmadan...
yani bide akışına bırak derim...
çünkü bu durumu sen stresli sorun gibi yaşarsan..
arada hiçbirşey yokken bile nedensiz birşey saçma birşey
başka bir şeye sebep olup durumu daha da kötüye götürebilir..
rahat ol sakin ol akışına bırak..
bunları ben de yaşadım bende çok kıskanç birisiyim..
ama rahat olmam gerektiğini sonra sonra anladım...
ilcan
Forum Sever

MesajKonu: Geri: Çok mu Abartıyorum....   Çok mu Abartıyorum.... Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:01 pm

birini seviyorsan özgür bırak onu..seni seviyorsa geri gelecektir..sevmiyorsa zaten hiç seni sevmemiştir..
msarcan
Aktif Üye

MesajKonu: Geri: Çok mu Abartıyorum....   Çok mu Abartıyorum.... Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:01 pm

Aynen usta dediklerine katılıyorum..Gelirse senindir,gelmiyorsa senin hiç olmamıştır demektir...Birkez daha anladım ki ne kadar çok değer verirsen o kadar değerin yitiriliyor...

Çok mu Abartıyorum....
1 sayfadaki 1 sayfası